הרשם לקבלת עדכונים

תגיות

חיי אדם גט מוטעה רועה זונות חברות השלטון המקומי שכנים עבודה נזיקין שכירות דירה פשרה תיווך טוהר הנשק העימות האסימטרי עדות טוען ונטען שבועה חזרה מהתחייבות חוזים קבלן פיטורי והתפטרות עובד שומרים קנסות הוצאה לפועל רישום בטאבו אודות המשפט העברי חוק הבוררות הסתמכות צדק מקור ראשון סקירת פסק דין הפרת חוזה הדין הבינלאומי הוצאת דיבה ולשון הרע דוגמא אישית חוזים משפטי ארץ ביטול מכירה קרע הודאת בעל דין מכר רכב אונאה אתיקה עסקית ריבית מיקח טעות קניין חוקי המדינה צדקה זכויות יוצרים מכר דירה משטר וממשל מידת סדום ערעור אומדן הוצאות משפט בתי המשפט מנהג הלנת שכר גרמא ומניעת רווח מאיס עלי עדות קרובים שטר בוררות חוקה הצעות חוק כלכלה יהודית צוואה היתר עיסקא הלוואה הסכם ממון בין בני זוג שמיטה מזונות האשה ביטוח היתר עגונה יוחסין - מעמד אישי ירושה ראיות דיני תנאים גזל דין נהנה שותפות מוניטין זיכיונות ורישיונות נישואים אזרחיים ופרטיים השקעות מחילה בר מצרא מקרקעין מכר עילות גירושין סדר הדין המחאה / שיק מיסים וארנונה היתר נשיאת אשה שניה השבת אבידה משמורת ילדים הדין הפלילי משפחה לימודי אזרחות עבודות אקדמיות שו"ת משפטי ארץ חלק א סמכות בית הדין ומקום הדיון כתובה משפט מנהלי הסדרי ראיה השכרת רכב אתיקה צבאית מתנה פרשנות חוזה מזונות ומדור הילדים מגורי בני זוג אונס ואיומים הקדש ונאמניו חלוקת רכוש ואיזון משאבים הצמדה מעשי ידי אשתו תום לב פסולי דין גיור אתיקה משפטית עריכת דין אסמכתא חשבון בנק תנאים ממזרות שיעורי סולמות עד מומחה מרידה פוליגרף בירור יהדות כפיית גט שלום בית בוררות חיובי אב לבניו דת יהודית תקנות הדיון סופיות הדיון הסכם גירושין תלונת שווא אפוטרופסות הברחת נכסים פיקציה התיישנות גט מעושה אבידה ומציאה פסיקת סעד שלא נתבע טענת אי הבנה בדיקות גנטיות מדריך ממוני מעשי בעילת זנות פרשת שבוע יבום חדר"ג ייעוץ חקיקה סעד זמני כשרות משפטית מחשבה מדינית רווחה יהודית רמאות וגנבת דעת היתר נישואין מדינת הלכה ועד הבית הימורים יורד לאומנות חברו שיתוף נכסים שליחות גט ביטול קידושין מדור האשה קבלת עול מצוות חזרה מהודאה מקח טעות חלוקת רכוש שומת מטלטלים גביית חוב דיין יחיד שיערוך מזונות חזקת יהדות תקנת שו''ם כונס נכסים צו הרחקה שליחות דמי ערבות משפטי ארץ ה: בית הדין לממונות דינא דמלכותא דינא עוברת על דת כיעור שומת מקרקעין פסילת הרכב חוקי התורה מעשר כספים אורות החושן: עבודה וקבלנות צנעת הפרט הסכם קיבוצי צו הרחבה נאמנות באיסורים ניכור הורי עביד איניש דינא לנפשיה שוויה אנפשיה חתיכה דאיסורא

פסקי דין שנכתבו על ידי בית הדין הרבני האזורי רחובות

 1. ביטול מדור ספציפי- תיק 1168715/2

  קראו עוד...

 2. הטלת סנקציות על אשה המסרבת לקבל גיטה / פד"ר 1110808/6

  קראו עוד...

 3. המשך הטלת סנקציות על אשה המסרבת לקבל גיטה ועיתויין / פד"ר 1110808/6

  קראו עוד...

 4. חיוב כתובה לנשאית איידס פד''ר 1201116-3-ביה''ד רחובות

  קראו עוד...

 5. הסמכת בית הדין לשנות הסכם שאושר בבית המשפט / פד"ר 710367-4

  קראו עוד...

 6. דחיית בקשה לפסילת הרכב -פד''ר- 1185217-12 ביה''ד רחובות

  קראו עוד...

 7. חיוב אב במזונות ילדיו שהוברחו ממנו -1185217-2 ביה''ד רחובות

  קראו עוד...

 8. היתר נישואין של בת לאם יהודיה ואב גוי לכהן / פד"ר 1300860-1

  בית הדין התיר למבקשת שהיא בת לאם יהודיה ולאב נכרי להינשא למבקש שהוא כהן, בנימוק שאיסורה לכהן הוא לכתחילה, ובדיעבד מותרת. האחרונים דנו בשאלה האם "דיעבד" פירושו שנישאו כבר כדת משה וישראל, או גם אם נישאו בנישואין אזרחיים, או אפילו לא נישאו אלא חיים יחד וכרוכים זה בזה. בית הדין סמך על דיעותיהם של הגר"ע יוסף והגר"ש משאש שהקלו בכגון זה, אך העיר שההיתר ניתן בדיעבד, ויש לדון בעתיד על כשרות הבנים או הבנות לכהונה.

  קראו עוד...

 9. מאסר לאשה המסרבת לקבל את גיטה / בית הדין רחובות ‏1110808/11

  בני זוג התחתנו, כבר בליל נישואיהם התחילו לריב. מעולם לא קיימו יחסי אישות. האשה לא מוכנה לקבל גט. בית הדין גזר עליה מאסר.

  קראו עוד...

 10. כתובה כשנטען על מעשה כיעור / בית הדין רחובות 1210651/3

  אשה תבעה את כתובתה. לשני הצדדים יש טענות על התנהגות לא ראויה של הצד השני. בית הדין חייב את הבעל בכתובת אשתו

  קראו עוד...

 11. כמה הסכמים שונים שנערכו על דירה אחת / בית הדין רחובות 187645/16

  בני זוג התגרשו, וחתמו על הסכם המסדיר את הדירות שברשותם. ההסכם לא קוים, ובני הזוג חתמו על הסכם שני, שגם הוא לא קוים ולכן נחתם הסכם שלישי. בית הדין קבע שההסכם השני הוא שבתוקף, וקבע על פיו את בעלות הדירה.

  קראו עוד...

 12. חיוב כתובה בבעל המסרב לגור מחוץ לבית אמו, שאינה שומרת על פרטיותה של כלתה / בית הדין רחובות 1267920/5

  אשה תבעה גט בשל התעקשותו של הבעל על מגורים בבית אמו, שנהגה להכנס לחדרם של בני הזוג ולחטט בחפצי כלתה. בית הדין חייב את הבעל בכתובה.

  קראו עוד...

 13. כתובה וחלוקת נכסים בזוג שחיים זמן רב בנפרד / בית הדין רחובות 890576/3

  בני זוג שכבר תקופה ממושכת חיים בנפרד ובמריבה התגרשו. בית הדין פסק בעניין הכתובה והרכוש.

  קראו עוד...

 14. מגורי קטין שהוריו נפרדו/ בית הדין רחובות 1234262/2

  אשה עזבה את בעלה ועברה לעי אחרת. הבעל אומר שהסכים למעבר לזמן קצוב בלבד, ואילו האשה מבקשת להשאר שם מעבר לזמן ולקחת עימה את בנם. גורמי מקצוע בתיאום בית הדין הציעו על מעבר שני בני הזוג לעיר שלישית ושהילד ילמד שם. האם הסכים. בית הדין קבע שכל צד שלא יקבל את הפשרה - יועבר הילד למשמורת הצד השני. אם שני הצדדים יקבלו את הפשרה - תהיה המשמורת משותפת.

  קראו עוד...

 15. תביעת כתובה כשיתכן שהאשה תתבע בעתיד איזון משאבים / בית הדין רחובות 1240159/5

  אשה תבעה כתובה. אם היא תתבע בעתיד איזון משאבים היא צפויה לקבל סכום מסוים. לכן קבע בית הדין שבינתים תקבל רק את ההפרש בין הכתובה לבין איזון המשאבים הצפוי. והיא תוכל לקבל את שאר הכתובה אם היא תתחייב שאם תקבל כספים נוספים תחזיר אותם.

  קראו עוד...

 16. קביעת מועד הקרע - 1247185-1

  קראו עוד...

 17. דחיית בקשה לפסילת עו''ד - 169007-6 - ביה''ד רחובות

  קראו עוד...

 18. @חיוב כתובה כשתביעת הגירושין הייתה בטענת 'אינו זן' / פד"ר ‏839413/9

  קראו עוד...

 19. תביעת פיצוי והוצאות בעקבות בגידה / פד"ר 1207802/3

  הזוג התגרש, והאיש תבע מהאשה סכום גדול כפיצוי על הרס חיי הנישואין בטענה שבגדה בו. בית הדין דחה את התביעה וקבע שלא מצאנו בהלכה חיוב כזה.

  קראו עוד...

 20. **חיובי בעל לאשתו כאשר הבעל תובע גירושין ובמקביל חי עם אשה אחרת / פד"ר 166889/9

  אדם תבע גירושין מאשתו. טען שהיא מורדת, ושאין ביניהם יחיסי אישות. מתברר שהיו ביניהם יחסי אישות, אבל לאשה היתה בעיה שבגללה היתה מותרת לבעלה רק כשבוע בכל חודש. בינתים חי האיש עם אשה אחרת. בית הדין קבע שהיה ראוי שהאשה תלך לרופא שיטפל בבעיה שלה ויאריך את ימי טהרתה, אך אין לה דין מורדת. לכן גם אין עילה לחייב אותה בגט, ולכן הבעל חייב במזונותיה ובמדור עבורה. אמנם, כיון שבית הדין מתרשם שאין סיכוי לשקם את הבית, הוא הורה לצדדים להגיש מסמכים שלפיהם יוכל בית הדין לחשב את שיעור הפיצוי שמגיע לאשה.

  קראו עוד...

 21. **בעל שנעשה חילוני ומחלל שבת, ולטענת אשתו גם שותה וצורך סמים, ומתנהג באלימות / פד"ר 158077/8

  בני זוג נישאו בהיותם חרדים. במשך הזמן נעשה הבעל חילוני, ולטענת אשתו גם שותה וצורך סמים, ונוהג באלימות. בית הדין חייב את הבעל בגט.

  קראו עוד...

 22. **בתו של ספק נכרי – נישואיה לכהן שהיא מעוברת ממנו / פד"ר 1145731/1

  אשה עולה מרוסיה שאמה יהודיה בודאות, ואילו יהדותו של אביה לא התבררה, מבקשת להנשא לכהן שהיא מעוברת ממנו. בית הדין התיר לה.

  קראו עוד...

 23. הוצאות משפט שנגרמו עקב תביעה שלא בתום לב / פד"ר 1074419/3

  בני זוג הגיעו להסכמה על גירושין. לאחר זמן הגיש הבעל תביעה לשלום בית, והאשה נאלצה לשכור עו"ד. הבעל חזר בו מתביעתו לשלום בית והצדדים התגרשו. האשה טוענת שתביעת הבעל לא היתה כנה, ולכן עליו לשלם לה על ההוצאות שנגרמו בעטיה. כיון שלא הוכח שתביעת הבעל לא היתה כנה, פסק בית הדין שאין לחייבו.

  קראו עוד...

 24. **חלוקת רכוש בין בני זוג כאשר האשה מרדה וזנתה / פד"ר 915188/4

  בני זוג התגרשו כי האשה מרדה בבעלה והכניסה גבר זר לביתם. דירת הצדדים נרכשה ע"י אבי הבעל ונרשמה בטאבו על שם שני בני הזוג. בית הדין פסק בדעת הרוב שבנסבות המקרה יש לתת את הדירה כולה לבעל, ולחייב את האשה בשכר דירה מהיום בו נאסרה על בעלה. לבעל היתה מניה באגד שנקנתה לפני הנישואין. בתקופה בה בני הזוג חיו יחד כזוג לא נשוי. בית הדין קבע שכיון שהיא נרכשה לפני הנישואין היא שייכת לבעל. כמו כן פסק בית הדין בשאר ענייני הרכוש המשותף וחילק אותו בין הצדדים.

  קראו עוד...

 25. **סמכות בית הדין אחרי שהתנהל תהליך ישוב סכסוך בביהמ"ש / פד"ר 1089367/1

  בביהמ"ש לענייני משפחה התנהל תהליך לישוב סכסוך בין בני זוג, שבסופו נתנה השופטת לצדדים זמן של שלשים יום להגיש את תביעותיהם. האשה ניצלה זכות זו והגישה בתוך שלשים יום. אמנם, הליך ישוב הסכסוך עצמו הסתיים כבר לפני כן, אך פסק דין ניתן רק אז. לכן קבע ביה"ד שהסמכות נתונה לבית המשפט.

  קראו עוד...

 26. עדה שהעידה בשקר שהיא מכירה את הזוג המתגרש / פד"ר ‏1083586/6

  בני זוג שהתגרשו הביאו לצורך הזיהוי עדה שלא הכירה אותם. התברר לבית הדין שהאנשים שנכחו בשעת מתן הגט הם אכן הבעל והאשה, לכן בית הדין הכשיר את הגט. עם זאת, הוא חייב את הצדדים והעדה בהוצאות משפט.

  קראו עוד...