הרשם לקבלת עדכונים

תגיות

חיי אדם גט מוטעה רועה זונות חברות השלטון המקומי שכנים עבודה נזיקין שכירות דירה פשרה תיווך טוהר הנשק העימות האסימטרי עדות טוען ונטען שבועה חזרה מהתחייבות חוזים קבלן פיטורי והתפטרות עובד שומרים קנסות הוצאה לפועל רישום בטאבו אודות המשפט העברי חוק הבוררות הסתמכות צדק מקור ראשון סקירת פסק דין הפרת חוזה הדין הבינלאומי הוצאת דיבה ולשון הרע דוגמא אישית חוזים משפטי ארץ ביטול מכירה קרע הודאת בעל דין מכר רכב אונאה אתיקה עסקית ריבית מיקח טעות קניין חוקי המדינה צדקה זכויות יוצרים מכר דירה משטר וממשל מידת סדום ערעור אומדן הוצאות משפט בתי המשפט מנהג הלנת שכר גרמא ומניעת רווח מאיס עלי עדות קרובים שטר בוררות חוקה הצעות חוק כלכלה יהודית צוואה היתר עיסקא הלוואה הסכם ממון בין בני זוג שמיטה מזונות האשה ביטוח היתר עגונה יוחסין - מעמד אישי ירושה ראיות דיני תנאים גזל דין נהנה שותפות מוניטין זיכיונות ורישיונות נישואים אזרחיים ופרטיים השקעות מחילה בר מצרא מקרקעין מכר עילות גירושין סדר הדין המחאה / שיק מיסים וארנונה היתר נשיאת אשה שניה השבת אבידה משמורת ילדים הדין הפלילי משפחה לימודי אזרחות עבודות אקדמיות שו"ת משפטי ארץ חלק א סמכות בית הדין ומקום הדיון כתובה משפט מנהלי הסדרי ראיה השכרת רכב אתיקה צבאית מתנה פרשנות חוזה מזונות ומדור הילדים מגורי בני זוג אונס ואיומים הקדש ונאמניו חלוקת רכוש ואיזון משאבים הצמדה מעשי ידי אשתו תום לב פסולי דין גיור אתיקה משפטית עריכת דין אסמכתא חשבון בנק תנאים ממזרות שיעורי סולמות עד מומחה מרידה פוליגרף בירור יהדות כפיית גט שלום בית בוררות חיובי אב לבניו דת יהודית תקנות הדיון סופיות הדיון הסכם גירושין תלונת שווא אפוטרופסות הברחת נכסים פיקציה התיישנות גט מעושה אבידה ומציאה פסיקת סעד שלא נתבע טענת אי הבנה בדיקות גנטיות מדריך ממוני מעשי בעילת זנות פרשת שבוע יבום חדר"ג ייעוץ חקיקה סעד זמני כשרות משפטית מחשבה מדינית רווחה יהודית רמאות וגנבת דעת היתר נישואין מדינת הלכה ועד הבית הימורים יורד לאומנות חברו שיתוף נכסים שליחות גט ביטול קידושין מדור האשה קבלת עול מצוות חזרה מהודאה מקח טעות חלוקת רכוש שומת מטלטלים גביית חוב דיין יחיד שיערוך מזונות חזקת יהדות תקנת שו''ם כונס נכסים צו הרחקה שליחות דמי ערבות משפטי ארץ ה: בית הדין לממונות דינא דמלכותא דינא עוברת על דת כיעור שומת מקרקעין פסילת הרכב חוקי התורה מעשר כספים אורות החושן: עבודה וקבלנות צנעת הפרט הסכם קיבוצי צו הרחבה נאמנות באיסורים ניכור הורי עביד איניש דינא לנפשיה שוויה אנפשיה חתיכה דאיסורא לפני עיוור מועד הקרע ריח הגט רכב אוטונומי קדימויות בהצלת נפשות הצלת נפשות

מאמרים שנכתבו על ידי הרב אליהו עמאר

 1. קביעת מועד הקרע - 1247185-1

  קראו עוד...

 2. הטלת סנקציות על אשה המסרבת לקבל גיטה / פד"ר 1110808/6

  קראו עוד...

 3. המשך הטלת סנקציות על אשה המסרבת לקבל גיטה ועיתויין / פד"ר 1110808/6

  קראו עוד...

 4. הסמכת בית הדין לשנות הסכם שאושר בבית המשפט / פד"ר 710367-4

  קראו עוד...

 5. דחיית בקשה לפסילת הרכב -פד''ר- 1185217-12 ביה''ד רחובות

  קראו עוד...

 6. חיוב אב במזונות ילדיו שהוברחו ממנו -1185217-2 ביה''ד רחובות

  קראו עוד...

 7. היתר נישואין של בת לאם יהודיה ואב גוי לכהן / פד"ר 1300860-1

  בית הדין התיר למבקשת שהיא בת לאם יהודיה ולאב נכרי להינשא למבקש שהוא כהן, בנימוק שאיסורה לכהן הוא לכתחילה, ובדיעבד מותרת. האחרונים דנו בשאלה האם "דיעבד" פירושו שנישאו כבר כדת משה וישראל, או גם אם נישאו בנישואין אזרחיים, או אפילו לא נישאו אלא חיים יחד וכרוכים זה בזה. בית הדין סמך על דיעותיהם של הגר"ע יוסף והגר"ש משאש שהקלו בכגון זה, אך העיר שההיתר ניתן בדיעבד, ויש לדון בעתיד על כשרות הבנים או הבנות לכהונה.

  קראו עוד...

 8. מאסר לאשה המסרבת לקבל את גיטה / בית הדין רחובות ‏1110808/11

  בני זוג התחתנו, כבר בליל נישואיהם התחילו לריב. מעולם לא קיימו יחסי אישות. האשה לא מוכנה לקבל גט. בית הדין גזר עליה מאסר.

  קראו עוד...

 9. כמה הסכמים שונים שנערכו על דירה אחת / בית הדין רחובות 187645/16

  בני זוג התגרשו, וחתמו על הסכם המסדיר את הדירות שברשותם. ההסכם לא קוים, ובני הזוג חתמו על הסכם שני, שגם הוא לא קוים ולכן נחתם הסכם שלישי. בית הדין קבע שההסכם השני הוא שבתוקף, וקבע על פיו את בעלות הדירה.

  קראו עוד...

 10. חיוב כתובה בבעל המסרב לגור מחוץ לבית אמו, שאינה שומרת על פרטיותה של כלתה / בית הדין רחובות 1267920/5

  אשה תבעה גט בשל התעקשותו של הבעל על מגורים בבית אמו, שנהגה להכנס לחדרם של בני הזוג ולחטט בחפצי כלתה. בית הדין חייב את הבעל בכתובה.

  קראו עוד...

 11. מגורי קטין שהוריו נפרדו/ בית הדין רחובות 1234262/2

  אשה עזבה את בעלה ועברה לעי אחרת. הבעל אומר שהסכים למעבר לזמן קצוב בלבד, ואילו האשה מבקשת להשאר שם מעבר לזמן ולקחת עימה את בנם. גורמי מקצוע בתיאום בית הדין הציעו על מעבר שני בני הזוג לעיר שלישית ושהילד ילמד שם. האם הסכים. בית הדין קבע שכל צד שלא יקבל את הפשרה - יועבר הילד למשמורת הצד השני. אם שני הצדדים יקבלו את הפשרה - תהיה המשמורת משותפת.

  קראו עוד...

 12. חלוקת דירה שנרשמה על שם שני הצדדים אך מומנה בעיקר מכספי האשה / ביתה דין רחובות 193518/4

  בני זוג קנו דירה מכספים שהיו שייכים לאשה, וממשכנתא שנרשמה על שם הבעל. תחילה רשמו את הדירה על שם הבעל בלבד, ושני הצדדים מודים שעשו זאת מטעמים הקשורים בתנאי המשכנתא. לאחר מכן שינו את הרישום ורשמו את הדירה בשותפות שוה. האשה טוענת שתחילה סוכם ביניהם שירשמו את הדירה על שם האשה בלבד, אך האשה הסכימה לשותפות שוה כי הבינה שאם לא תסכים - יותיר הבעל את הרישום על שמו בלבד. לפי דו"ח של רו"ח רוב המשכנתא שולמה ע"י האשה. בדעת רוב החליט בית הדין לתת את כל הדירה לאשה. למרות הרישום המשותף, וקיבל את טענת האונס.

  קראו עוד...

 13. איזון חברה שבבעלות האיש וכל ערכה אינו אלא בגלל נוכחותו האישית של האיש, ובית דין שאינם מקבלים חוו"ד מומחה / בית הדין רחובות 1292038/4

  בית הדין קבע שהחברה שבבעלות האיש לא תחולק שוה בשוה בינו לבין גרושתו לפי ערכה, כי ערכה אינו נובע אלא מנוכחותו ונסיונו של האיש, ואם יעזבנה ירד ערכה. וכן דחה בית הדין את דעתו של המומחה מטעם בית הדין.

  קראו עוד...

 14. התר לשאת אשה שניה כשהראשונה חולה ולא מתפקדת / בית הדין רחובות 1354689/1

  בית הדין התיר לבעל לשאת אשה שניה, אשתו הראשונה חולה בטרשת נפוצה.

  קראו עוד...

 15. צוואה שנאמר בה שאסור למכור את דירת המנוחה עד חמש עשרה שנים מפטירתה / בית הדין רחובות 1409447/1

  אשה כתבה צוואה שבה צוותה את רכושה אחרי מותה לבנותיה (שממילא היו יורשות אותה גם ללא הצוואה) והתנתה תנאי שדירתה לא תמכר עד חלוף 15 שנים מיום פטירתה. בית הדין קבע שהתנאי לא מחייב ואפשר למכור את הדירה גם לפני חלוף המועד.

  קראו עוד...

 16. סמכות בית הדין לחייב רופא מטפל להעיד על מצבו הרפואי של המטופל ולהביא מסמכים / בית הדין רחובות 84500/4

  בית הדין הבהיר כי ע"פ חוק יש בידו סמכות לחייב רופא מטפל להעיד על מצב מטופלו.

  קראו עוד...

 17. אדם שהטעה את אשתו ונתן לה גט שלא חפצה בו / בית הדין רחובות 864862/16

  אדם עזב את אשתו לטובת אשה אחרת וביקש לגרש את אשתו, אשתו בקשה שיעזוב את האשה האחרת וישוב אליה. כשהבינה האשה שהבעל לא ישוב ביקשה ערובות לכך שישלם לה את כל אשר הוא חייב לה. האשה לא הסכימה לקבל גט עד שישלם לה האיש את אשר הוא חייב, כי אמרה שהיא לא סומכת עליו שישלם. בסוף הטעה האיש את האשה, נתן לה גט ולא שילם לה את אשר הוא חייב לה. בית הדין קבע שאם האיש לא ישלם - ידון שנית בכשרות הגט.

  קראו עוד...

 18. דמי שימוש כאשר האיש עזב את הבית עקב צו הרחקה שהוציאה האשה / בית הדין רחובות 1073250/4

  אשה הגישה תלונה נגד בעלה. בעלה טוען שזאת היתה תלונת שוא. המשטרה הרחיקה את האיש מהבית. והוא לא שב אליו גם לאחר תום תקופת ההרחקה. והצדדים התגרשו. בית הדין חייב את האשה לשלם לאיש דמי שימוש בשווי מחצית דמי שכירות הבית, מהיום בו עזב האיש את הבית.

  קראו עוד...

 19. סידור גט לבני זוג שסיכמו ביניהם שהילדים יגורו בדירתם המשותפת וכל אחד מההורים ישהה בה בזמן אחר / בית הדין רחובות 1425004/1

  בית הדין קבע כי בד"כ אין לסדר גט לבני זוג שהתנו ביניהם ששניהם ימשיכו לגור בדירה, אם כי בזמנים שונים. למרות זאת נעתר בית הדין במקרה חריג לבקשתו של זוג כזה, עקב הנסיבות החריגות, ובתנאי שיוצא צו הרחקה נגד כל אחד מהם בזמן שבו השני מתגורר בדירה.

  קראו עוד...