הרשם לקבלת עדכונים

תגיות

ערבות הדדית חיי אדם עני המהפך בחררה תחרות דיני חברות סמכות השלטון המקומי שכנים דיני עבודה נזיקין שכירות דירה פשרה תיווך ועשית הישר והטוב טוהר הנשק העימות האסימטרי עדות טוען ונטען שבועה דינא דמלכותא חזרה מהתחייבות דיני חוזים קבלן פיטורי עובד שומרים קנסות הוצאה לפועל רישום בטאבו אודות המשפט העברי חוק הבוררות הסתמכות צדק מקור ראשון סקירת פסק דין הפרת חוזה הדין הבינלאומי הוצאת דיבה ולשון הרע דוגמא אישית התמודדות עם כשלים חוזים משפטי ארץ גבורה מצור פדיון שבויים משמעת מכר רכב אונאה אתיקה עסקית ריבית מיקח טעות קניין חוקי המדינה צדקה זכויות יוצרים מכר דירה משטר וממשל מידת סדום ערעור אומדן הוצאות משפט בתי המשפט מנהג הלנת שכר דבר האבד גרמא ומניעת רווח מאיס עלי עדות קרובים שטר בוררות חוקה הצעות חוק כלכלה יהודית צוואה היתר עיסקא הלוואה הסכם ממון בין בני זוג שמיטה מזונות ביטוח היתר עגונה יוחסין - מעמד אישי ירושה דיני ראיות דיני תנאים גזל דין נהנה שותפות מוניטין זכיונות נישואים אזרחיים ופרטיים השקעות מחילה בר מצרא מקרקעין מכר עילות גירושין סדר הדין המחאה / שיק מיסים וארנונה היתר לשאת אשה שניה השבת אבידה משמורת ילדים הדין הפלילי דיני משפחה לימודי אזרחות בתי הדין הרבניים עבודות אקדמיות שו"ת משפטי ארץ חלק א סמכות בית הדין ומקום הדיון כתובה משפט מנהלי הסדרי ראיה השכרת רכב אתיקה צבאית מתנה פרשנות חוזה חוזה לטובת צד שלישי מגורי בני זוג אונס ואיומים הקדש ונאמני הקדש חלוקת רכוש ואיזון משאבים הצמדה משפטי ארץ ד - חוזים ודיניהם תום לב פסולי דין ערך זכויות עתידיות גיור משומדים זכרון דברים עריכת דין אסמכתא חשבון בנק נאמנות אב על כשרות בניו ממזרות שיעורים במסגרת מרכז הלכה והוראה עד מומחה עד פסול מורדת פוליגרף זכות עמידה בירור יהדות כפיית גט שלום בית בוררות חיובי אב לבניו דת יהודית תקנות הדיון סופיות הדיון הסכם גירושין תלונת שווא אפוטרופסות הברחת נכסים פיקציה התחייבות מופרזת התיישנות גט מעושה אבידה ומציאה אופן קבלת עדות חיוב גבוה מסכום התביעה טענת אי הבנה בדיקות גנטיות חקירה וראיה ביוזמת בית הדין מדריך ממוני מעשי בעילת זנות פרשת שבוע יבום חדר"ג ייעוץ חקיקה טוהר המידות צנעת הפרט כשרות משפטית מחשבה מדינית רווחה יהודית רמאות וגנבת דעת היתר נישואין מדינת הלכה

**קנס לאדם שלא החזיר את הילדים לבית גרושתו בזמן שנקבע / פד"ר 586034/4

הרב יצחק אושינסקי, הרב דוד גרוזמן, הרב אברהם דב זרביב ( בית הדין הרבני האזורי חיפה)
בית הדין קנס אדם שלא החזיר את ילדיו לבית גרושתו בזמן שנקבע.

ב"ה
תיק 586034/4
בבית הדין הרבני האזורי חיפה
לפני כבוד הדיינים:
הרב יצחק אושינסקי – אב"ד, הרב דוד גרוזמן, הרב אברהם דב זרביב 
התובע:    פלוני    (ע"י ב"כ עו"ד אשכר אלפרין ועו"ד יקטרינה דונאיביץ')
נגד
הנתבעת:    פלונית    (ע"י ב"כ עו"ד אסנת קרפלוס)
הנדון: החזקת ילדים – הסדרי שהות
החלטה

בפנינו תביעת אם נגד האב בגין הפרת תנאי הסדרי השהות שנקבעו בהחלטות בית הדין, והיא מבקשת סעד על פי סעיף 7 לחוק בתי דין דתיים (כפיית ציות ודרכי דיון), תשט"ז-1956 המקנה לבית הדין את כל הסמכויות המנויות בפקודת ביזיון בית המשפט. 
בית הדין עיין בבקשת האם ובתגובת האב. 
האם טוענת כי האב הפר את תנאי הסדרי השהות כמה פעמים. בחלק מהמקרים האב מודה בעובדות אך יש לו "תירוץ" מצדו להפרה זו. 
א. באשר להפרת הנטענת ע"י האם בסעיף 9 לבקשתה, כי בניגוד להחלטת בית הדין מיום א' בניסן תשע"ז (28.3.17), האב לא השיב את הבנות ביום כ"א בניסן תשע"ז (17.4.17) עד לשעה 19.00. למעשה, בסעיף 5 לתגובתו, האב לא כופר בעובדה הנטענת שהוא לא עדכן את האם בכך שהוא לא השיב את הבנות בזמן, אלא שטוען שקרובי משפחתו היו עמו ועם הבנות, ולטענתו, יתכן הוא לא שמע את צלצולי הטלפון של האם משום שהוא היה בקומה התחתונה והטלפונים נשארו בקומה העליונה. אין חולק שהוא לא התקשר מיוזמתו לאם כדי לעדכן אותה בכך שהוא לא משיב את הבנות בזמן שנקבע. לטענתו, באותו ערב יצרה האם קשר עמו והסכימה שהבנות יישארו אצלו עד למחרת.
ובכן, בית הדין סבור שזו הפרה חמורה, המוכיחה את מה שנטען כבר בהחלטות קודמות כי האב לא מתחשב כלל במקומה של האם בחיי הבנות. בית הדין סבור כי בכך נפגעת אנושות טובת הבנות. 
בגין הפרה זו והטרחת המערכת לחינם, בית הדין מחייב את האב בהוצאות משפט לטובת אוצר המדינה בסך 300 ש''ח. 
ב. באשר לטענות האם בסעיף 10 לבקשתה כי האב מסית את הבנות שלא לקיים את הסדרי הראיה עם האם, שנקבעו על ידי בית הדין, טרם מתן החלטה בעניין, בית הדין פונה לשירותי הרווחה [מ.] להכין דו"ח אודות האירוע שהתרחש ביום כ"ד בניסן תשע"ז (20.4.17), אליו הם נחשפו. מבוקש שהד"וח יגיע לבית הדין בתוך 21 יום. 
ג. באשר להפרה הנטענת בסעיף 11 לבקשת האם, האב לא מכחיש כי הוא לא עדכן את האם במידע באשר לטיול הצופים של הבנות, כפי שנדרש ממנו בהחלטת בית הדין, אלא שטוען שהאם גם היא לא מעדכנת אותו. 
ובכן, לאור אי קיום החלטת בית הדין אודות עדכון האם בפרטי הטיול, ובשל הטרחת המערכת לחינם אף בשאלה זו, בית הדין מחייב את האב בהוצאות משפט לטובת אוצר המדינה בסך 300 ש''ח נוספים. 
ד. בסעיף 8 לתגובת האב קיימת הכחשה לטענות האם בסעיף 12 לבקשתה. בית הדין ישקול לבדוק זאת באופן פרטני. מעתה הצדדים ישמרו כל אסמכתא באשר לכך. 
ה. נעיר, טענות האב הצצות עתה באשר להפרות של האם מלפני שנה לא יטופלו עתה. אין זה מענה הגון לטענות האם אודות הפרות מצדו שאירעו לאחרונה. במידה ולאב טענה אודות הפרה עכשווית שאינה מענה לטענות כנגדו, הוא יכול להעלותה לבחינת בית הדין.  
ו. למותר לציין כי מעתה, ולאור ההחלטות האחרונות בתיק, בית הדין יחל לבחון בדקדקנות כל טענה להפרה, וישקול בחיוב לפסוק הוצאות משפט, ככל שיתברר כי מי מההורים הפר ביודעין החלטה שיפוטית שנועדה לשמירת טובתן של בנות. 
העתק החלטה זו יועבר למרכז לגביית קנסות, ירושלים. 
ניתן לפרסם לאחר השמטת פרטים מזהים. 
ניתן ביום י"ב באייר התשע"ז (08/05/2017).
הרב יצחק אושינסקי – אב"ד               הרב דוד גרוזמן               הרב אברהם דב זרביב